środa, 16 lutego 2011

Katalog jako zaplecze

W Waszych mailach często przewijał się wątek stawiania katalogów. Rozmowy z Wami miały różny ton, ponieważ niektórzy uważali, że lepiej postawić duży katalog, nie patrząc na jakość wpisów i liczyć zwiększający się wskaźnik zaindeksowanych podstron, a inni dochodzili do wniosku, że lepiej kupić płatną licencję i dbać o katalog tak, żeby przynosił odwiedziny, dochód i oczywiście niezłe linki.

Postanowiłem nieco napisać na ten temat. Już na początku chcę potwierdzić, że należę do drugiej grupy opisanych osób. Moim zdaniem najlepszym skryptem na stawianie katalogu jest SEOKatalog, który obecnie posiada wszystkie funkcje, które znajdują się w moim słowniku pod hasłem dobry katalog. Wiem, że dla początkujących prawie 150 zł wydane na skrypt może przyprawić o ból głowy. Jednak taka inwestycja, przy rzetelnym prowadzeniu katalogu, szybko się zwróci, być może z procentem.Co skłania mnie do takiej decyzji? Po pierwsze czytelność panelu administracyjnego katalogu. Na tej stronie każdy z Was może podpatrzeć sobie jak wygląda ten panel. Wiem, że dla pozycjonera wygląd to sprawa drugorzędna, ale każdemu kto kiedykolwiek stawiał katalog na darmowym skrypcie pewnie brakowało zawsze kilku opcji, a kilka było bardzo skomplikowanych. Tutaj tak nie jest. Wszystko możesz wyklikać, a jeśli jakimś cudem czegoś nie znajdziesz, to autor skryptu służy chętnie pomocą.

Oczywiście nie mogę nie wspomnieć o tym, że katalog postawiony na tym skrypcie jest idealnie zoptymalizowany pod wyszukiwarki. Nie trzeba się martwić grzebaniem w kodzie i wywalaniem niepotrzebnych znaczników czy dodawaniu swoich. General chyba wszystko uwzględnił, a dzięki temu obsługa katalogu nie powinna sprawić nikomu żadnych problemów.

Nareszcie dochodzimy do sprawy chyba najważniejszej dla każdego początkującego - ile mogę z tego mieć? O ile wartość zaplecza trudno jest wycenić, o tyle zarabianie na płatnych wpisach to sprawa czytelna i klarowna. SEOKatalog ma zintegrowane dwa rodzaje płatności - pierwsza to płatność za pomocą sms-a, którą umożliwia chociażby serwis Wapacz, a druga to płatność za pomocą PayPal. Polecam drugi system płatności, ponieważ w tym wypadku większa część pieniędzy idzie na nasze konto (oświeci mnie ktoś jaki procent bierze sobie PayPal?).

Co tu dużo mówić, stawianie wartościowego zaplecza na SEOKatalogu to czysta przyjemność. Wiem, że wielu z Was pożałuje tych 150 zł i zamiast skryptu kupi artykuły, linki czy jeszcze coś innego. Jednak mimo tego powtarzam jeszcze raz - warto zakupić ten skrypt i włożyć trochę pracy w stawianie, linkowanie oraz moderowanie katalogu. Na początek najlepiej postawić darmowy katalog, by po kilkunastu miesiącach zamienić go w prawdziwą maszynkę do robienia pieniędzy :)

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, polecam także: Zaplecze bez wysiłku #1 - katalogi

1 komentarz:

  1. Ja mogę się pochwalić 2 ma seokatalogami :) www.mocnykatalogstron.pl www.silnykatalogstron.pl ten drugi zrobiłem w wekend. Kupiłem ostatnio 10 licencji więc kolejne zaraz będę robił.

    Skrypt bardzo fajny i przyjazny osobiście także polecam. Zarobki hmmm na razie liczę na wartościowe zaplecze, a zarobki to efekt uboczny :)

    gdaq

    OdpowiedzUsuń